Wbrew ogólnemu przekonaniu nadal opłaca się sprowadzać auta ze Stanów Zjednoczonych. Szczególnie warto zainteresować się autami z górnej półki. Samochody takie można kupić nawet parędziesiąt tysięcy złotych taniej, dotyczy to aut nowych jak i używanych.

Co więcej, prawie wszystkie auta w USA w porównaniu do wersji europejskich są dużo lepiej wyposażone. Mitem jest to że auta na rynku Amerykańskim są gorzej wykonane, większość podzespołów do pojazdów Europejskich marek, a nawet całe auta, powstaje na terenach starego kontynentu, po czym transportowane za ocean.

Kolejną rzeczą, która przemawia za autami ze Stanów jest również fakt, że każde auto na terenie USA ma opisaną pełną historię od momentu wyjazdu z fabryki aż do chwili opuszczenia rodzimego kraju. W historii tej znajdziemy informacje o zmianach właścicieli, opisy przeglądów wraz z przebiegami,  wyszczególnione są tam wszystkie wypadki, stłuczki oraz inne szkody, których samochód doświadczył. Do każdej takiej szkody załączony jest opis uszkodzonych elementów oraz jej kwalifikacja (szkoda całkowita, brak możliwości naprawy itd. Dzięki temu jesteśmy w stanie całkowicie świadomie dokonać zakupu auta. Nie musimy bać się ukrytych szkód lub cofanych liczników, z czym mamy styczność na rynku Europejskim.

Pewne obawy sprawia również transport takiego samochodu do Polski, bo przecież auto po wygranej aukcji trzeba zabrać z placu w USA, zawieźć do Amerykańskiego portu, następnie odebrać z portu w Europie i dostarczyć pod dom. Wiele osób boi się też kradzieży z kontenerów. Nie ma się jednak czym martwić, wystarczy znaleźć firmę która zajmuje się sprowadzaniem takich pojazdów do kraju. Firma taka załatwi za nas wszelkie formalności oraz zajmie się transportem, mamy wtedy pewność, że wymarzone autko dotrze do nas całe i zdrowe. Dzięki pełnemu ubezpieczeniu na czas transportu, nie musimy się martwić kontenerowymi kradzieżami. Czas transportu od momentu wygrania aukcji do przyjazdu samochodu pod dom wynosi od 4-8 tygodni.

Warto również dodać, że na Amerykańskim rynku możemy dostać poszukiwane i rzadkie w Europie modele samochodów w cenach 30-40% niższych niż na Starym Kontynencie. Przykładem może być Mitsubishi Lancer Evo IX. Model, za który w dobrym stanie w Polsce musimy zapłacić minimum 90tys zł, w Stanach w podobnej kondycji dostaniemy go (po opłatach) za około 40tys zł.

Na jakie auta najczęściej decydują się klienci ? Są to głownie auta wyższej klasy takie jak BMW X6, Mercedes ML, Porsche Cayenne, Audi Q7, Infiniti FX czy Lexus RX. Bardzo często wybór pada również na inne modele w/w marek. Dużym zainteresowaniem cieszą się także typowo Amerykańskie samochody takie jak Ford Mustang, Ford F150 czy Chrysler Voyager. Wiele osób sprowadza także klasyki.

Podsumowując, rynek Amerykański jest największym rynkiem samochodów na świecie. Mimo, że ceny aut są o wiele niższe niż w Europie, auta z rynku USA są dużo lepiej wyposażone niż ich odpowiedniki zza oceanu. Jakość wykonania nie odbiega od aut Europejskich. Najlepiej wybrać auto z wyższej półki, bo na takich najwięcej można zaoszczędzić. Transport w dzisiejszych czasach nie stanowi już przeszkody. Wystarczy wybrać swój wymarzony samochód, a resztą zajmie się za nas wyspecjalizowana firma.

Dodatkowo biorąc pod uwagę korzystny ostatnio kurs dolara, sprowadzenie takiego auta jest bardzo opłacalne.

Artykuł dodał:

Portret autora wpisu
Mikołaj Kryczka